Wyjątkowy Zespół

Jesteśmy ludźmi z pasją i misją

Zespół V-Med Clinic to wykwalifikowana kadra, która na bieżąco poszerza swoją wiedzę i bierze udział w szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jesteśmy ludźmi z pasją i misją, by pomagać i przelać na Was odrobinę relaksu, która zagościła na stałe w naszej klinice.

Kadra wyjątkowych specjalistów

dr. n. med. Piotr Poniewierski – dyrektor ds. medycznych, fizjoterapeuta

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Fizjoterapeuta specjalizujący się w diagnostyce i terapii zaburzeń rozwoju, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta czaszkowo- krzyżowy, terapeuta ręki, manager zakładu opieki leczniczej.

Wykładowca na  studiach podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej na Wyższej Uczelni Uni-Terra. Absolwent fizjoterapii UMP oraz studiów podyplomowych z zrządzania podmiotami leczniczymi WSB.

Jego obszarem zainteresowań jest szeroko pojęta medycyna pediatryczna z uwzględnieniem rehabilitacji zaburzeń neurorozwojowych ze spektrum autyzmu w oparciu o terapię sensoryczną.

Swoją pracę naukową poświęca osobą z zaburzeniami neurorozwojowymi ze spektrum autyzmu. Autor wielu publikacji oraz wystąpień konferencyjnych związanych z tematyką autyzmu. Na codziennie pracuje z osobami niepełnosprawnymi o szerokim spektrum złożoności choroby, wykorzystując swoje doświadczenie zdobyte nie tylko w Polsce ale również zagranicą.

mgr Justyna Ferens – fizjoterapeutka

Absolwentka Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Do pracy z pacjentem podchodzi z wielkim profesjonalizmem i pasją. Doświadczenie w zawodzie zdobywa już od 5 lat. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Praca z pacjentem sprawia jej ogromną satysfakcję, a każdy przypadek analizuje indywidualnie.

W praktyce wykorzystuje doświadczenie zdobyte w pracy z pacjentami ambulatoryjnymi oraz wiedzę uzyskaną na szkoleniach. Zależy jej także na zaangażowaniu w terapię ze strony pacjenta. Uważa, że wspólna praca fizjoterapeuty i pacjenta przynosi najlepsze efekty. Każdy pacjent na pierwszej wizycie poczuje, że Justyna przykłada ogromną wagę do wywiadu i uzyskania jak najwięcej możliwych informacji na temat zdrowia i trybu życia pacjenta, co będzie niezbędne do prowadzenia terapii.

Ukończone kursy i szkolenia:

 • Kobido – Japoński Lifting Twarzy
 • Zwyrodnienia i stany zapalne w gabinecie fizjoterapeuty
 • Fizjoterapia kobiet w okresie okołoporodowym
 • Diagnostyka Onkologiczna
 • Praca z tkanką łączną w terapii blizn
 • Masażysta w SPA
 • Fizjoterapia w geriatrii z elementami nowoczesnych metod terapii
 • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne – 1 stopień
 • Diagnostyka różnicowa kompleksu barkowego
 • Certyfikat Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Poznań
 • Szkolenie z zakresu podstaw anatomii palpacyjnej, masażu i terapii ostrych stanów zapalnych
 • Warsztaty Anatomy Trains

mgr Wiktoria Jopek – fizjoterapeutka

Absolwentka Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Pracuje w zawodzie fizjoterapeuty od ponad 2 lat. Najbardziej interesuje się fizjoterapią ortopedyczną i sportową. Dysponuje wiedzą z zakresu drenażu limfatycznego, terapii blizn i masażu.

W swojej pracy ceni sobie kontakt z pacjentem oraz jego zaangażowanie w proces rehabilitacji. 

Ciągle poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez stały rozwój osobisty i uczestnictwo w szkoleniach.

Poprzez swoją pracę pragnie przywrócić sprawność ruchową i zmniejszyć dolegliwości bólowe pacjenta.

mgr Michał Kramski – fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Na co dzień pracuje z pacjentami bólowymi i ortopedycznymi. Ukończył wiele kursów, m.in.: masaż tkanek głębokich, suche igłowanie, trening medyczny oraz jest w trakcie realizacji Medycyny Manualnej według FRSc. 

Ponadto interesuje się fizjoterapią w sporcie. W tym zakresie zbierał doświadczenie będąc na stażu w klinice Rehasport oraz w Akademii Lecha Poznań.

mgr Łukasz Krysztofiak – fizjoterapeuta, trener EMS

Aboslwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, specjalista rehabilitacji ortopedycznej. Zaufanie i sympatia pacjenta to kluczowe elementy powalające fizjoterapeucie zwiększać skuteczność i efektywność jego pracy. Dla Łukasza praca z ludźmi to wyzwanie, które wynika z różnorodności przypadków oraz braku gotowych rozwiązań – podejście do każdego pacjenta jest indywidualne i wieloaspektowe. 

W V-Med Clinic skupia się głównie na pracy z pacjentami ortopedycznymi  oraz prowadzeniu treningów EMS. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy z ludźmi i możliwości niesienia im pomocy, zwłaszcza gdy jego wysiłki przynoszą ulgę pacjentowi i uwalniają go od bólu.

mgr Anna Zdun – psycholożka

Magister psychologii specjalizujący się w pomocy oraz wsparciu psychologicznym. Ukończyła 5 letnie studia na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne. Nieustannie rozwija się poprzez realizowanie kursów i szkoleń dla psychologów. Ukończyła szkolenie z pomocy dla osób chorych na depresję oraz szkolenie z interwencji kryzysowej. 

Jest osobą wysoce empatyczną, wrażliwą na potrzeby innych osób. W swojej pracy stara się jak najlepiej zrozumieć drugą osobę – jej potrzeby, oczekiwania oraz wykazywane trudności. Aktywnie słucha i zachęca do wspólnej rozmowy, ale nie zmusza i nie wymusza kontaktu. Ważne jest dla niej, aby podczas wspólnej pracy na spotkaniu określić istotę problemu oraz cele, do których wraz z pacjentem będzie dążyć. Równie istotne jest dla niej stworzenie bezpiecznej atmosfery wzajemnego zaufania. Pomaga osobom w różnych momentach życia, takich jak rozwód, kryzys egzystencjalny, doświadczanie lęku, smutku, straty, problemów w relacjach rodzinnych i partnerskich, czy też depresji. Do każdej osoby podchodzi indywidualnie, tak aby czuła się zrozumiana i zaopiekowana podczas sesji w gabinecie.

Pracuje jako psycholog w szkole podstawowej oraz w oddziałach przedszkolnych. Współpracuje zarówno z uczniami, jak i ich rodzicami, którzy zmagają się z różnymi problemami, które dotyczą m.in.: problemów wychowawczych, smutku, lęku separacyjnego, relacji, śmierci, samooceny, problemów alkoholowych w rodzinie i depresji. W każdym z tych przypadków podchodzi indywidualnie, jest wsparciem oraz wspólnie z rodzicami i uczniem szuka najlepszego rozwiązania. Współpracuje również z poradnia psychologiczno – pedagogiczną. Prowadzi również zajęcia grupowe i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W V-Med Clinic prowadzi: terapię indywidualną dla dorosłych, terapię online, terapię dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców. Przyjmuje dzieci od wieku przedszkolnego – 3 r.ż.

Wiktoria Florektechnik masażysta

Dyplomowana masażystka po ukończeniu Wielkopolskiej Szkoły Medycznej. Studentka V roku Fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i webinarach. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracy z pacjentami ambulatoryjnymi oraz pacjentami kardiologicznymi, geriatrycznymi i pulmonologicznymi w szpitalach.

Uwielbia kontakt z pacjentem. Specjalizuje się w masażach leczniczych i sportowych, dzięki którym pomaga usunąć dolegliwości związane z nadmiernym stresem, przemęczeniem czy kontuzjami, a także w masażu Kobido. Zajmuje się także publikowaniem treści na stronie i social mediach V-Med Clinic. To właśnie Wiktoria wita Was w naszej klinice, odbiera od Was telefony i odpisuje na wiadomości.

Bożena CiechanowskaPsychoterapueta

Posiada wyjątkową przyjemność łączenia życiowej pasji z pracą zawodową. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogicznym, szkołę trenerów biznesu, kurs psychoterapii systemowej na poziomie zaawansowanym oraz psychoterapię poznawczo-behawioralną. Doskonali i poszerza swoje kwalifikacje, superwizuje pracę terapeutyczną w związku z procesem certyfikacji psychoterapeutycznej.

Na co dzień, od 10 lat, pracuje w prywatnym gabinecie oraz prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji osobistych i biznesowych. W pracy terapeutycznej i rozwojowej zawsze stawia na Jakość, Zaangażowanie i Szacunek, jako podstawowe wyznaczniki etyki pracy psychoterapeuty i trenera. Największą satysfakcję czerpie z towarzyszenia ludziom w procesie zmiany sposobu myślenia i opowiadania historii o sobie oraz otaczającej ich rzeczywistości.

Joanna Zimna – mgr inż. dietetyki

Specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk kliniczny. Ukończyła dietetykę na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym oraz szereg kursów z zakresu żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie i suplementacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała już na studiach jako członek Koła Naukowego Dietetyków pracując nad projektami walki z nadwagą i otyłością oraz w późniejszym czasie, przez trzy lata jako pracownik w poradni dietetycznej. Pracę inżynierską poświęciła badaniom na temat wpływu dietoterapii w leczeniu Celiakii. Pracę magisterską poświęciła badaniom wpływu dietoterapii w nadwadze i otyłości.

W 2012 roku otworzyła własną poradnię dietetyczną, gdzie do dzisiejszego dnia zdobyte doświadczenie skutecznie zamienia na ubywające kilogramy i polepszenie stanu zdrowia pacjentów. W 2018 i 2019 roku zdobyła nagrodę zajmując pierwsze miejsce w Orłach Medycyny we Wrześni. Jest autorką programu Dieta System, który pozwala pacjentom na pełną i profesjonalną opiekę dietetyka.

Iwona Król – dr n. med.

Lekarz rodzinny/internista, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykładowca akademicki w Katedrze Medycyny Rodzinnej UM w Poznaniu, wspólnik poradni lekarza rodzinnego.